Zalew w Morawicy

Nowy zalew w Morawicy ma 6,5ha lustra wody i powstał na rzece Morawce a będzie otwarty dla wędkarzy od 1 maja 2011r. Dojazd do zbiornika z drogi głównej od Kielc, pierwsza w lewo za mostem w Morawicy za bramą główną szpitala jakieś 100m. Lub autobusem miejskim linii nr 45. Nieduży zalew retencyjno – rekreacyjny o głębokości ok.2m, systematycznie zarybiany odkąd jest woda, z niewielką plażą i przelewową tamą obok ulicy Parkowej, z lasem po wschodniej stronie, dosyć wąski.

Przy tamie jest spory parking a o rybach dopiszę po otwarciu, bo z tego co słyszałem zarybiony jest rybą drobną jak wszędzie, japoniec, karp, lin, szczupak, jaź. Zrobiono też przepławkę dla pstrągów a gdy rano robiłem fotki, stało przy niej kilka sporych jazi, ale się spłoszyły i nie zrobiłem im portretów. Przy okazji budowy poszerzono, oczyszczono i obłożono faszyną koryto Morawki a zdjęcia stykanki z Nidą i opis masz na innej stronie.
Najprawdopodobniej zalew po otwarciu będzie gęsto oblegany aż ryba przestanie brać, a ja nie lubię tłoku, więc dopisek co tam jest, będzie z przekazów od moich znajomych.

Ale jak się nie ma co się lubi, to dobre i to. Po kilku latach ryba urośnie, nie będzie tłoku i wielu z nas wędkuje ze znośnymi rezultatami na takich właśnie zalewach, a jak i co, to już powoli opiszę na moich stronkach, jeśli masz chęć, to zaglądaj do nich co jakiś czas.