Piaskownia w Nidzie

Przedstawiam łowisko w województwie świętokrzyskim, niedaleko Morawicy, jeszcze chyba nigdy nie opisywane. Jest to czynna piaskownia na której podobno wolno wędkować, jak mówią miejscowi. Dwa lata temu zmienił się właściciel i nie przegania wędkujących.

Dojazd z Kielc drogą 73, przed mostem w Morawicy skręcić w prawo, drogą 763 a potem na Nidę. Powierzchnia z moich wyliczeń ok. 7ha lustra wody, czystej, o zabarwieniu wapiennym i głębokości 15m. Głębokość i rybostan, też z opowieści.

Nad wodą byłem tylko z aparatem, nigdy tam nie wędkowałem. O łowisku słyszałem od znajomych a reszty dowiedziałem się na miejscu. Z ryb, jest trochę karpia, karasia, sandacza i szczupaka. Trafia się też sum. Piaskownia nie zarybiana, więc ryb wiele tam nie ma, to co się wytrze. Na wschodnim brzegu, sporo stanowisk i to dość często odwiedzanych przez wędkarzy. Piaskownia stara, więc i ryby mogą być duże.
Przyszły rok poświęcę na wędkowanie we wszystkich opisywanych wcześniej wodach to opiszę każde z większymi szczegółami. Teraz to tyle.