Piaskownia w Mójczy

Nieduży zbiornik ok.15ha. lustra wody położony pomiędzy miejscowością Mójcza a cmentarzem na Cedro Mazurze z wysepką od strony rzeki Lubrzanka. Głębokość wody w najgłębszych miejscach to ok.2m od północnej strony do wysepki a reszta to woda od ok.1 do1.5m, dużo mułu i tylko w niektórych miejscach twarde piaskowe dno.

Wygodny zbiorniczek do krótkiego wypadu na kilka godzin bardzo blisko Kielc ok.6km. Ryb to tam wiele nie ma, ale zawsze można złowić nieduże leszczyki japońce lub płotki. Z dużych ryb jest karp, amur, sandacz, jaź oraz trochę szczupaka. Z wiosny, tak do maja trafiają się piękne jazie i grubszy leszcz. Latem kilka osób nęci proteiną, ale na tak małym zbiorniku dobre efekty można uzyskać jeżeli jest to jedno stanowisko, nie więcej. Duży karp i amur jest zwykle wypuszczany do wody i stał się bardzo ostrożny przez co coraz rzadziej trafia się na kiju. Na złowienie większej sztuki trzeba poświęcić więcej czasu i bardziej wyrafinowanego nęcenia.

Od 1 czerwca za to można łowić sandacza, bo na tak małej wodzie łatwo go zlokalizować i żeruje dobrze także latem przy wysokich temperaturach. Jest też kilka sumów i dużych linów, ale lin tak jak w większości naszych wód jest praktycznie nie do złowienia a trafiają się takie do 40cm