Aromaty olejowe skuteczne dodatki do zanęt i przynęt na ryby karpiowate

W sklepach wędkarskich znajdziemy całą masę różnych aromatów olejowych. Są to silnie skoncentrowane substancje olejowe o różnych smakach i zapachach, które wabią odpowiednie gatunki ryb dużych karpi, leszczy, linów po nawet te mniejsze jak uklei. Zastosowanie i rodzaje popularnych i najskuteczniejszych aromatów, których często używają wędkarze przedstawimy w tej publikacji.

Aromat olejowy fish mix

Doskonały dodatek zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie ryby. Już niewielka ilość tego dodatku ogromnie zwiększa atrakcyjność łowiska. Zapach ryby często jest stosowany do połowu dużych karpi i amurów lecz nie tylko. Nadaje się również do łowienia innych ryb spokojnego żeru. Dodanie kropli do przynęty i rozchodzący się zapach rybny w wodzie, znacznie zwiększy szansę na branie. Z tym dodatkiem nie należy przesadzać, ponieważ jest to silny koncentrat zapachowy i wystarczy dosłownie do wiaderka z zanętą wpuścić kilka – kilkanaście kropelek. Całość należy porządnie wymieszać i odczekać aż zapach połączy się ze wszystkimi składnikami. I w takiej postaci nęcić łowisko.

Aromat olejowy scopex

Uniwersalny dodatek zapachowy do zanęt i przynęt do połowu ryb słodkowodnych. Dodanie niewielkiej ilości znacznie zwiększa atrakcyjność łowiska. Koncentrat jest często jest stosowany do połowu dużych leszczy, karasi linów, karpi czy płoci, jak również innych ryb spokojnego żeru. Dodanie małej kropli do przynęty i rozchodzący się aromat w wodzie, znacznie zwiększa szansę na branie. Z dodatkiem nie należy przesadzać, ponieważ jest to silny koncentrat zapachowy i wystarczy do wiaderka z zanętą wpuścić kilka lub kilkanaście kropli. Później całość musimy dobrze wymieszać i odczekać aż zapachy połączą się ze wszystkimi składnikami.

Aromat olejowy ochotka

Naturalny dodatek aromatyczny do zanęt i przynęt o zapachu ochotki. Dodanie niewielkiej ilość aromatu bardzo zwiększa atrakcyjność łowiska. Zapach ochotki często stosowany jest do połowu większości ryb spokojnego żeru. Doskonale sprawdza się również podczas wypraw na duże karpie czy amury. Skutecznie wabi wszystkie karpiowate. Dodanie niewielkiej kropli do przynęty, powoduje, że rozchodzący się zapach ochotki w wodzie, znacznie zwiększy szansę złowienia dorodnej ryby.Jednak z tym dodatkiem nie należy przesadzać. Ponieważ jest to silny koncentrat zapachowy i wystarczy do wiaderka z zanętą dosłownie wpuścić kilka czy kilkanaście kropelek, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Całość należy porządnie wymieszać i odczekać aż zapach połączy się ze wszystkimi składnikami i w takiej postaci nęcić łowisko. Aromat o zapachu ochotki skutecznie wabi duże płocie, leszcze, karpie, karasie oraz liny. Można też go stosować podczas zimowych wypraw w wędkowaniu podlodowym.

Aromat olejowy marcepan

Aromat olejowy o zapachu marcepanu to dobre i uniwersalne rozwiązanie dla wędkarzy łowiących ryby spokojnego żeru. Przeważnie słodki zapach aromatu, skutecznie wabi płocie, leszcze, liny i karasie. Dodanie niewielkiej ilości tej substancji zapachowej do wiaderka z zanętą lub przynęty znacznie uatrakcyjni łowisko. Brania będą występować dużo częściej i złowimy więcej rybich okazów. Należy jednak z rozwagą stosować aromat olejowy, ponieważ jest to koncentrat o silnym zapachu. Do wiadra z zanęta wystarczy dodać kilkanaście kropel i porządnie wymieszać. Następnie musimy odczekać, aż zapach się zmiesza i możemy nęcić łowisko. Ryby łowimy na przynętę z dodatkiem aromatu marcepanu.

Aromat olejowy migdałowy

Uniwersalny dodatek zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie migdałów do połowu ryb słodkowodnych. Dodanie niewielkiej ilości koncentratu znacznie zwiększa atrakcyjność łowiska. Zapach migdałowy jest często stosowany do połowu dużych karasi, płoci, karpi, leszczy jak również innych ryb spokojnego żeru. Dodanie małej kropli do przynęty i rozchodzący się słodki aromat migdałów w wodzie, znacznie zwiększa szansę na branie. Lecz z  dodatkiem też nie należy przesadzać, ponieważ jest to silny koncentrat zapachowy i wystarczy dodać do wiaderka z zanętą kilka lub kilkanaście kropli i po jakimś czasie dobrze wymieszać oraz odczekać aż zapachy połączą się ze wszystkimi składnikami. W takiej formie podajemy zanętę w miejsce połowu. Ryby łowimy również na przynęty z dodatkiem aromatu migdałowego.

Aromat olejowy kokos

Jest to uniwersalny zapach do zanęt i przynęt o aromacie kokosa, idealny do połowu ryb spokojnego żeru. Już dodanie niewielkiej ilości koncentratu znacznie zwiększy szanse na branie. Słodki aromat kokosa jest często stosowany do połowu dużych leszczy, płoci, karpi, karasi, linów oraz innych ryb słodkowodnych. Mała kropla dodana do przynęty, sprawia, że słodki aromat kokosa rozchodzi  się w wodzie, co znacznie zwiększa szansę złowienia ryby. Z koncentratem też nie należy przesadzać, ponieważ ma silnie wzbogacony zapach, więc wystarczy do wiaderka z zanętą dodać kilka czy kilkanaście kropli. Następnie po jakimś czasie musimy dobrze wymieszać i odczekać aż wszystkie zapachy połączą się ze składnikami. W takiej formie podajemy zanętę w miejsce połowu. Ryby łowimy również na przynęty z dodatkiem olejku kokosowego.

Aromat olejowy tutti frutti

Doskonały dodatek smakowo zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie zielonego jabłuszka „tutti frutti”. Ma bardzo kuszący piękny zapach, można go z powodzeniem dodawać do białych robaków, ciast, pinki czy innych przynęt pochodzenia naturalnego. Aromat wabi wszystkie ryby karpiowate, doskonale spełnia swoją rolę na wszystkich łowiskach i wodach. Jest używany przez większość wędkarzy w naszym kraju także wyczynowców. Komponent zapachowy tutti frutti śmiało można używać do połowy dużych karpi, amurów, leszczy, linów, karasi czy płoci. Na zapach zielonego jabłuszka skuszą się też inne ryby spokojnego żeru. Jest również jednym z najczęściej stosowanych zapachów do zanęt. Dodane kilka kropel do wiaderka z zanętą bardzo podniesie skuteczność łowiska i skupi ryby w miejscu połowu. Z dodatkiem też nie należy przesadzać, ponieważ buteleczka zawiera tylko 12 ml i jest to silny koncentrat zapachowy. Wystarczy, że do wiaderka z zanętą wpuścić kilka lub kilkanaście kropli olejku. A następnie całość dokładnie wymieszać. Należy poczekać aż zapachy połączą się ze wszystkimi składnikami i w takiej formie nęcimy nasze łowisko. Ryby też łowimy na przynęty z dodatkiem zapachu zielonego jabłuszka (tutti frutti).

Aromat olejowy anyż

Uniwersalny doskonały dodatek zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie anyżu. Bardzo skuteczny przy połowie ryb spokojnego żeru. Już dodanie kilku kropel do przynęty znacznie polepszy skuteczność występowania brań na łowisku. Aromatu anyżowego możemy dodawać do ciast, robaków białych, pinki lub innych przynęt naturalnego pochodzenia. Na ten zapach skuszą się piękne płocie, karasie, japońce, karpie czy duże leszcze. Jest to uniwersalny zapach, więc zadziała również na inne ryby karpiowate. Olejku anyżowego można dodawać także do zanęt. Do wiadra z zanętą zapuszczamy kilka kropel i dokładnie mieszamy zawartość. Należy odczekać żeby wszystkie składniki zanętowe przenikły zapachem i w takiej postaci wrzucamy zanętę w miejsce łowiska. Koncentrat ma bardzo silny zapach i nie należy przesadzać z dodawaniem jego. Na łowisku również łowimy ryby na przynęty z dodatkiem zapachu anyżowego. Dobrze sprawdza się na każdej wodzie – rzeki, jeziora, oczka, stawy czy kanały.

Aromat olejowy truskawka

Jeden z lepszych dodatków zapachowych do zanęt i przynęt o aromacie świeżej truskawki. Używają go karpiarze do połowów dużych okazów. Ma fantastycznie kuszący zapach i wabi większość ryb spokojnego żeru. Można go stosować do aromatyzowania peletu, ciast, pinki, białych robaków, kukurydzy czy innych przynęt naturalnego pochodzenia. Oprócz karpi świetnie wabi inne ryby jak: liny, leszcze, płoć czy karasie. Doskonały jest również jako wzbogacenie zapachowe zanęt. Dodajemy do wiadra z zanętą kilkanaście kropel i dokładnie wszystko mieszamy. Jak składniki przesiąkną słodkim zapachem truskawki, lepimy kule i wrzucamy w miejsce łowiska. Rozchodzący się zapach w wodzie przyciągnie ryby i sprawi że będą intensywnie żerowały, co zwiększy brania. Koncentrat ma silny aromat, więc też nie należy zbytnio przesadzać z jego dodawaniem. Do pudełka z białymi wystarczą 2 -3 krople i dobrze potrząsnąć żeby zapach pokrył wszystkie robaki. Dodatek sprawdza się na jeziorach, rzekach oraz innych zbiornikach wodnych.

Aromat olejowy karmel

Bardzo skuteczny dodatek zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie słodkiego karmelu. Jest skutecznym koncentratem aromatycznym przy połowie ryb karpiowatych. Już dodanie kilku kropel do przynęty znacznie polepszy skuteczność występowania brań na łowisku. Aromatu karmelowego możemy dodawać do pinek, białych robaków, ciast oraz innych przynęt naturalnego pochodzenia. Zapach wabi piękne karasie, płocie, japońce, karpie, duże liny i leszcze. Jest to uniwersalnym aromatem przeznaczonym do połowu każdego gatunku rodzimych ryb słodkowodnych. Olejku karmelowego można dodawać również do zanęt. Do wiadra z zanętą dajemy kilka kropel i dokładnie mieszamy zawartość. Należy odczekać żeby wszystkie składniki zanętowe przenikły zapachem i w takiej postaci wrzucamy zanętę w miejsce łowiska. Koncentrat ma bardzo silny zapach i nie należy przesadzać z jego dodawaniem. Na łowisku również łowimy ryby na przynęty z dodatkiem zapachu karmelowego. Dobrze sprawdza się na każdej wodzie jak rzeki, jeziora, oczka, stawy czy kanały.

Aromat olejowy miód

Dodatek smakowo zapachowy do zanęt i przynęt o aromacie słodkiego miodu. Ma bardzo intensywny zapach, można go dodawać do białych robaków, ciast, pinki czy innych przynęt pochodzenia naturalnego. Aromat wabi wszystkie ryby karpiowate, doskonale spełnia swoją rolę na wszystkich łowiskach i wodach. Jest używany przez większość wędkarzy w naszym kraju, także wyczynowców. Komponent zapachowy o aromacie miodu śmiało można używać do połowy dużych karpi, amurów, leszczy, linów, karasi czy płoci. Na zapach miodowy skuszą się też inne ryby spokojnego żeru. Jest również jednym z najczęściej stosowanych zapachów do zanęt. Dodane kilka kropel do wiaderka z zanętą bardzo, podniesie skuteczność łowiska i skupi ryby w miejscu połowu. Z dodatkiem też nie należy przesadzać, ponieważ buteleczka zawiera tylko 12 ml i jest to silny koncentrat zapachowy. Wystarczy, że do wiaderka z zanętą wpuścić kilka lub kilkanaście kropli olejku. A następnie całość dokładnie wymieszać. Należy poczekać aż zapachy połączą się ze wszystkimi składnikami i w takiej formie nęcimy nasze łowisko. Ryby też łowimy na przynęty z dodatkiem zapachu miodowego.

Aromat olejowy piernik

Aromat olejowy o zapachu piernika idealny dla wędkarzy łowiących ryby spokojnego żeru. Skutecznie wabi płocie, leszcze, liny i karasie. Zapach piernika najczęściej jest używany przy połowie dużych płoci. Dodanie niewielkiej ilości do wiadra z zanętą znacznie uatrakcyjni łowisko. Brania będą występować dużo częściej i złowimy więcej pięknych okazów dorodnych płoci. Klika kropel można tez dodawać do białych robaków, pinki, ciast, peletu czy innych przynęt. Należy jednak z rozwagą stosować zapach, ponieważ jest to koncentrat o silnym aromacie. Do wiadra z zanęta wystarczy dodać kilkanaście kropel i porządnie wymieszać. Następnie powinniśmy odczekać, aż zapach się zmiesza i możemy nęcić łowisko. Ryby również łowimy na przynętę z dodatkiem aromatu piernika.

Aromat olejowy wanilia

Aromat o zapachu waniliowym to jeden bardzo popularnych zapachów używanych przez większość wędkarzy. Jest uniwersalnym dodatkiem stosowanym przy połowie ryb spokojnego żeru. Można również dodawać wanilię do przynęt takich jak: pelet, białe robaki, kukurydza, ciast, pinka i inne naturalne przynęty. Zapach wabi karpie, leszcze, płocie, liny, karasie i inne słodkowodne gatunki. Z powodzeniem można też dodawać do zanęt, już niewielka ilość słodkiego zapachu waniliowego sprawi, że ryby będą chętniej gromadziły się w miejscu łowiska. Brania będą częstsze i wyprawa na ryby zakończy się sukcesem. Wskazane jest łowić w miejscu nęcenia na przynęty z dodatkiem zapachu wanilii.

Aromat olejowy czosnek

Aromat o zapachu czosnku jest stosowany od przynęt i zanęt do połowów dużych leszczy oraz innych ryb spokojnego żeru. Możemy nim aromatyzować białe robaki, pinkę, pelet jak również inne przynęty naturalne. Sprawdza się tez jako dobry dodatek zapachowy do zanęt. Na przynęty z dodatkiem świeżego czosnku złowimy też dużą płoć, lina, karasia czy nawet karpia. Choć wśród ludzi zapach czosnku nie cieszy się zbyt dużą popularnością to ryby go uwielbiają. Już w dawnych czasach wędkarze odkryli, że na przynęty z dodatkiem ząbka czosnku ryby biorą lepiej i częściej łowi się większe okazy. Aromat można dodawać w niewielkich ilościach do zanęt, na pewno tak wzbogacona zanęta znacznie ożywi nasze łowisko.